•  
  • فهرست مقاله ها

   صنعت بیمه قربانی رکود بازار جهانی نفت؟

   اخیرا صنعت بیمه شاهد رکود قابل‌توجهی در میزان حق بیمه تولیدی از صنعت نفت و گاز بوده است، این کاهش پرتفوی که بر اثر محدود شدن پروژه‌های نفتی، به حداقل رسیدن نرخ حق بیمه‌ها و بالا رفتن نسبت خسارت اتفاق افتاده است، می‌تواند برخی از بیمه‌گران را به بیرون از دایره فعالان این عرصه براند.

   تاثیر منفی کاهش قیمت نفت بر صنعت بیمه

   قیمت‌های پایین نفت، نوسانات و عدم قطعیت‌هایی را در وضعیت اقتصادی کشورهای ثروتمند نفتی ایجاد کرده است. در اوایل سال 2014، نفت خام به قیمت بالاتر از 110 دلار در هر بشکه معامله می‌شد و بسیار مشکل بود که بتوان حدس زد دو سال پس از آن، قیمت نفت به یک سوم این مبلغ برسد.

   کاهش قیمت نفت و بررسی اثرات آن برصنعت بیمه

   در سال های گذشته قیمت نفت خام به دلایلی از جمله کاهش تقاضا در مقابل عرضه و اختلاف بین کشورهای صادر کننده قیمت نفت خام سقوط کرده به طوری که طی ۱۸ ماه گذشته با۷۰ درصد کاهش به بشکه ای ۳۵ دلار رسیده است.

   اهداف سازمانی چگونه به دست می آید؟

   از آنجایی که هم ارتباطات درون سازمانی و هم رهبری دو عنصر اساسی در دستیابی به اهداف سازمانی هستند, می توان آنها را عوامل کلیدی که از اهمیت حیاتی در موفقیت فعلی سازمان و بهره وری آن در موقعیت های آینده برخوردار هستند برشمرد.

   قهرمان نوآوری

   کنستانتین دنوس ایوردانو در مدت شکل گیری به عنوان یک مدیر اجرایی در صنعت بیمه به طور چشمگیری از استادانش وارن بافت و هنک گرینبرگ متاثر شده است.

   بیمه‌های نظیر به نظیر

   واژه بیمه «نظیر به نظیر» از بحث‌برانگیزترین موضوعات سال جاری است به‌طوری‌که بسیاری پیش‌بینی کرده‌اند می‌تواند بانی تغییرات اساسی در صنعت بیمه شود.

   مواجهه با فاجعه

   شرکت‌های مالی برخی مواقع به مرز ورشکستگی نزدیک می‌شوند که در اکثر مواقع نه به علت اشتباه خود بلکه به علت وقوع اتفاقات غیرقابل‌پیش‌بینی این مشکل به وجود می‌آید.

   تغییر نگرش سرمایه‌گذاری‌های صنعت بیمه ناشی از تغییرات آب و هوایی

   چالش و پیامدهای بالقوه از تغییرات آب و هوایی همیشه بیمه گران اتکایی را نگران کرده است. با مطرح شدن دوباره این موضوع در سرخط سیاست‌های جهانی، بسیاری از بیمه گران به اهمیت قدرتشان در این زمینه با انتخاب سرمایه‌گذاری‌ها و مسئولیت‌های اخلاقی‌شان واقفند.

   بررسی عوامل تاثیر گذار بر پذیرش بانکداری الکترونیکی

   پیشرفتهای تکنولوژی چهره جهان را دگرگون ساخته است. در طول دو دهه گذشته صنعت بانکداری برای استفاده از فناوری اطلاعات (IT) سرمایه گذاری های زیادی انجام شده است. در پاسخ به قوانین جدید، رشد شبکه های جهانی و افزایش سطح درآمدها صنعت بانکداری تکنولوژی های جدیدی را با عنوان بانکداری الکترونیکی با هدف دستیابی و حفظ مزیت های استراتژیک به کار می گیرد. ...

 • دفتر ارتباطی تهران
  پیامک: 9850005783407
 • .:
 • پیوندها
 • :.
 • کلیه حقوق متعلق به بیمه حافظ می باشد.
  مجری : پورتال سامان