• سرفصل اخبار
  • حفظ منافع سه ضلع حاکمیت شرکتی با تصویب نهایی آئین‌نامه

   حفظ منافع سه ضلع حاکمیت شرکتی با تصویب نهایی آئین‌نامه

   حفظ منافع سه ضلع حاکمیت شرکتی با تصویب نهایی آئین‌نامه

   مدیرعامل بیمه حافظ با استقبال از تصویب نهایی آئین‌نامه حاکمیت شرکتی توسط شورای‌عالی بیمه گفت: با تصویب این آئین نامه، منافع سه ضلع سهامداران، کارکنان و بیمه‌گذاران شرکت‌های بیمه رعایت می‌شود.

   عبدالرسول عطایی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا؛ درباره تصویب نهایی آئین نامه حاکمیت شرکتی از سوی شورای عالی بیمه گفت: به طور حتم تصویب این آئین نامه شروع بسیار خوبی است.

   رئیس کل بیمه مرکزی روز دوم خرداد ماه از تصویب نهایی آئین نامه حاکمیت شرکتی در موسسات بیمه در جلسه اخیر شورای عالی بیمه خبر داد و وضع شیوه های نوین نظارتی و مقررات متناسب با ساختار جدید صنعت بیمه را در قالب آئین نامه حاکمیت شرکتی برای اطمینان از رعایت حقوق ذی نفعان صنعت بیمه، خصوصا بیمه گذاران اجتناب ناپذیر دانست.

   مدیرعامل بیمه حافظ در عین حال در پاسخ به این سوال که آیا تصویب این آئین نامه می تواند مانع از دخالت اعضای هیات مدیره در امور شرکت ها و وظایف مدیرعامل شود، گفت: به طور معمول یکی از اعضای هیات مدیره شرکت های بیمه، مدیرعامل می شوند و اعتقاد دارم وقتی اسم هیات مدیره را می آوریم باید بدانیم که مسائل اجرایی برعهده یک جمع است.

   عطایی تصویب آئین نامه حاکمیت شرکتی را به فال نیک گرفت و افزود: خوشبختانه براساس این آئین نامه، یک هیات عامل در کنار هیات مدیره شکل خواهد گرفت و منافع سه ضلع حاکمیت شرکتی یعنی سهامداران، کارکنان و مدیران شرکت های بیمه و بیمه گذاران حفظ خواهد شد.

   وی درباره تشکیل واحدهایی جهت «حسابرسی و کنترل داخلی»،« مدیریت ریسک» و« تطبیق مقررات» در شرکت ها و موسسات بیمه تحت نظر مدیر عامل موسسه براساس این آئین نامه گفت: تشکیل این سه حوزه از ضروریات است؛ با توجه به شرایط اقتصادی کشور، مدیریت ریسک از ضروریات است و موضوع کنترل داخلی و تطبیق مقررات نیز مباحثی بسیار مهم است.

   آئین نامه حاکمیت شرکتی در ۲۰ ماده و ۲ تبصره به تصویب شورای عالی بیمه رسیده است و موسسات بیمه موظفند حداکثر ظرف شش ماه پس از تصویب این آئین نامه اساسنامه خود را با مقررات آن تطبیق دهند.

   اخبار مرتبط
 • دفتر ارتباطی تهران
  پیامک: 9850005783407
 • .:
 • پیوندها
 • :.
 • کلیه حقوق متعلق به بیمه حافظ می باشد.
  مجری : پورتال سامان