• سرفصل اخبار
  • دو کرسی مجلس برای دو بیمه گر

   دو کرسی مجلس برای دو بیمه گر

   دو کرسی مجلس برای دو بیمه گر

   سید کاظم دلخوش اباتری و غلامرضا تاجگردون در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی منتخب شدند.

   ریسک نیوز: تا این لحظه در شمارش آرا محمد کاظم دلخوش اباتری و غلامرضا تاجگردون در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی منتخب شدند.
   بر اساس این گزارش ،سید کاظم دلخوش اباتری که تصدی معاونت نظارتی بیمه مرکزی را در کارنامه خود دارد با رای مردم صومعه سرا به مجلس دهم راه یافت.
   سید کاظم دلخوش نماینده دوره های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی، عضو هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و معاون بیمه مرکزی همچنین در سال 92 به عنوان یکی از گزینه های تصدی ریاست کل بیمه مرکزی نیز مطرح شد که در نهایت محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی دولت یازدهم دلخوش را به عنوان مشاور در امور مجلس و مجامع این معاونت انتخاب کرد.

   این گزارش می افزاید غلامرضا تاجگردون که دبیر کلی سندیکای بیمه گران را پیش از محمد اولیا در کارنامه کاری خود دارد در دهمین دوره انتخابات مجلس از سوی مردم گچساران مجددا به مجلس دهم راه یافت.
   تاجگردون که از مخالفان انحلال سازمان برنامه و بودجه در دوره احمدی نژاد بود در این راستا نامه ای نیز به رییس جمهور وقت نگاشت که در ان به چگونگی احیای مجدد سازمان برنامه و بودجه می‌پردازد و درعین حال معتقد است باید روال سنتی این سازمان فراموش شود و به دنبال اجرای راه‌هایی برای مداوای اقتصاد کشور بود.

   اما انچه که در کارنامه کاری وی بارز است دبیر کلی سندیکای بیمه گران است ، وی در مراسم تودیع اولیا دبیر کل فعلی سنیدکا بر اینکته تاکید کرد که با درسال های حضور خود در سندیکا سعی کرده تا ریسک هایی که متوجه این صنعت می شود را کم کند و با توجه به این که به این صنعت به عنوان یک صنعت با سود بالا نگاه می شود برای دیگران توقعات زیادی ایجاد شده چنانچه در لایحه بودجه نیز پیشنهادهای زیادی برای اختصاص پنج تا 10 درصد از این صنعت جهت هزینه در موارد مختلفی همچون آموزش و پرورش، راه روستایی و ... مطرح شده و می شود، در حالی که حق نیست که از صنعت بیمه ریالی برای کارهای غیر بیمه‌ای هزینه شود.
   حال باید دید اکنون که دو کرسی مجلس به دو بیمه گر اختصاص یافته آیا چالش های صنعت بیمه از سوی این دو نفر در مجلس شورای اسلامی پیگیری و بررسی خواهد شد.
   گفتنی است مجلس نهم تصویب قانون جدید شخص ثالث را در خود ثبت کرد اما انتقادی که بیمه گزان و عمما کارشناسان این صنعت داشتند بر عدم بهره گیری بهینه از نظرات آنان چرخید تا جایی که قانونی در صحن مجلس تصویب شد که اگر چه نیسبت به قانون قبلی دارای محاسنی است اما عمدتا انتقادات بیمه گران را برانگیخت.
   این گزارش می افزاید ، غدیر مهدوی رییس سابق پژوهشکده بیمه نیز از کاندیدهای حوزه استان البرز بود که در نهایت از نمایندگی مجلس دهم بازماند.

   گفتنی است باید به این لیست نام محمد حسن حسین‌زاده بحرینی، دبیر کارگروه اصلاح قانون بیمه شخص ثالث و منتخب مردم مشهد و پور ابراهیمی رییس هیات تحقیق و تفحص از صنعت بیمه و منتخب مردم کرمان هم یاد کرد.

   اخبار مرتبط
 • دفتر ارتباطی تهران
  پیامک: 9850005783407
 • .:
 • پیوندها
 • :.
 • کلیه حقوق متعلق به بیمه حافظ می باشد.
  مجری : پورتال سامان