• سرفصل اخبار
  • پرداخت خسارت ۱۰۷.۶ هزار میلیارد ریالی صنعت بیمه به بیمه گذاران

   در ده ماهه سالجاری صورت گرفت؛

   پرداخت خسارت ۱۰۷.۶ هزار میلیارد ریالی صنعت بیمه به بیمه گذاران

   پرداخت خسارت ۱۰۷.۶ هزار میلیارد ریالی صنعت بیمه به بیمه گذاران

   صنعت بیمه کشور در ده ماهه سال جاری حدود ۱۰۷.۶ هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت کرد که در مقایسه با ده ماهه سال قبل، ۲۳.۵ درصد رشد داشته است.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی: بر اساس آمار اعلامی شرکت های بیمه در سامانه سنهاب، صنعت بیمه طی این مدت همچنین حدود ۱۸۳.۱ هزار میلیارد حق بیمه تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد افزایش داشته است. سهم بخش غیردولتی از تولید حق بیمه به حدود ۵۸.۵ درصد رسید و ۴۱.۵ درصد دیگر توسط بیمه ایران در نقش تنها شرکت بیمه دولتی تولید شد.
   شرکت های بیمه ایران، آسیا، البرز، دانا، پارسیان، معلم، کوثر، پاسارگاد و کارآفرین (هر یک دارای سهم بالاتر از سه درصد) در مجموع ۸۴.۷ درصد از حق بیمه تولیدی بازار را به خود اختصاص داده اند.
   تعداد بیمه ‌نامه‌های صادره در این مدت نیز با ۱۰.۵ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل در حدود ۳۹.۹ میلیون فقره بود. براساس این گزارش۳۶.۶ درصدِ حق ‌بیمه‌های تولیدی به رشته بیمه شخص‌ثالث و مازاد و ۲۶.۵ درصد مرتبط با بیمه درمان بوده است. سهم بیمه های زندگی و بدنه اتومبیل نیز به ترتیب به میزان ۱۱.۷ و ۵.۶ درصد از پورتفوی حق بیمه تولیدی بازار رسید.
   طبق آمارهای دریافتی، شرکت های بیمه همچنین بیش از ۲۰ میلیون مورد خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت کردند که در مقایسه با ۱۰ ماهه سال قبل ۳۴.۲ درصد رشد داشته است. ۵۵.۲ درصد از خسارت های بازار بیمه توسط بخش غیردولتی پرداخت شده است. سهم بیمه شخص ثالث و مازاد از خسارت های پرداختی بازار بیمه ۴۰.۹ درصد و سهم بیمه درمان ۳۳ درصد بوده است. بیمه های زندگی و بدنه اتومبیل نیز هریک حدود ۶.۶ و ۶.۳ درصد از خسارت های پرداختی بازار بیمه سهم دارند.
   نسبت خسارت (حاصل تقسیم خسارت پرداختی به حق بیمه تولیدی بر حسب درصد است و در محاسبه آن نسبت مبالغ خسارت های معوق، ذخایر حق‌بیمه، کارمزد شبکه فروش و هزینه های اداری- عمومی دخالت داده نمی شود) در این مدت نزدیک به ۵۸.۸ درصد بود و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵.۵ واحد افزایش نشان ‌داد.
   نسبت خسارت ۸ شرکت بیمه متقابل کیش، ملت، نوین، سینا ، میهن، دانا، ایران و آسیا به ترتیب۸۱۷.۴ ؛۹۰.۱؛ ۸۵.۵ ؛ ۷۹.۷؛ ۷۳.۴ ؛ ۷۰.۸ ؛ ۶۳.۵ و ۶۱.۲ درصد است که بالاتر از این میزان در بازار بیمه بوده است. همچنین نسبت خسارت بیمه کوثر (با ۷/۵۸ درصد) به این نسبت در سطح بازار بیمه نزدیک است.
   رشته های‌ بیمه اعتبار، درمان، بدنه اتومبیل و شخص ثالث نیز به ترتیب با حدود ۳۰۳.۷، ۷۳.۳، ۶۶.۳ و ۶۵.۷ درصد، نسبت خسارتی بالاتر از بازار بیمه (با ۵۸.۸ %) داشتند.
   پس از این رشته ها، نسبت خسارت رشته‌ های بیمه مسئولیت و کشتی (با ۵۳.۳ و ۵۰.۸ درصد) بالاتر از این نسبت در سایر رشته های بیمه بوده اما پایین تر از نسبت خسارت بازار بیمه قرار دارند.
   بر اساس این آمار، حق بیمه تولیدی ۱۲ ماهه منتهی به دیماه ۱۳۹۴ نیز با ۱۵.۷ درصد افزایش Aبه مدت مشابه سال گذشته به حدود ۲۲۶.۲ هزار میلیارد ریال رسید. در این مدت خسارت پرداختی صنعت بیمه نیز با ۲۱.۳ درصد رشد به حدود ۱۴۲.۵ هزار میلیارد ریال رسید. طی این مدت سهم بیمه های زندگی از پورتفوی حق بیمه تولیدی بازار نیز به میزان ۱۲.۵ درصد افزایش یافت.

   اخبار مرتبط
 • دفتر ارتباطی تهران
  پیامک: 9850005783407
 • .:
 • پیوندها
 • :.
 • کلیه حقوق متعلق به بیمه حافظ می باشد.
  مجری : پورتال سامان